Impossible Team
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neki mali saveti za Dotu

+4
SASAA
Volgin
Cro.KiLLeR
madkillah
8 posters

Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Neki mali saveti za Dotu

Postaj by madkillah sri lis 03, 2007 6:03 pm

1. Ne zaletati se!
Pa jednostavno svi dobri igraci cekaju gresku protivnika. Na pocetku kripovi imaju ogroman dmg u odnosu na vas hp, tako da oni mogu da naprave ogromnu prevagu. Znaci napadati samo ako je gang ili ako ste 100% sigurni da cete ubiti. Magije tj. manu treba cuvati a ne spamovati sa njima, sem naravno ako ste nuker sa mass mana regenom. Znaci stunove i slicno treba cuvati da protivnik dodje u nepovoljnu situaciju tj da je pored vase kule ili kripova, da spasite sebe ili saigraca ili da ubijate.

2. Igrati timski
Znaci ako su igraci pro nece dozvoliti da tek tako umiru vec ce cekati late game i skupe iteme. Zbog toga su gangovi jedan od vaznijih aspekata igre. Ako idete gang obavezno recite to, i recite kog heroja da fokusirate.
Kao odgovor na gang je stavljanje vardova, a ako niste pristalica onda cim neko kaze miss se povlacite do kule.

3. Cekati iteme
Pa naravno itemi i pare su najvazniji, sa svakom smrcu vi gubite pare i xp, tako da je vazno preziveti sto duze i ne ginuti bespotrebno, znaci opet ponavljam bez zaletanja. Ako imate lategame heroja to i postujte, kripujte sto vise, ako ne mozete na koridoru onda u sumi al nikako se ne zalecite bez dobrih itema i velikog lvl-a jer cete samo tada iskoristiti potencijal heroja.

4. Ponasanje u borbi
Tu je mozda jedino univerzalno pravilo da se uvek fokusira nuker ili heroj sa najvecim dmg, oni su takodje u 99% slucajeva low hp. Tankovi su poslednji i njih nikada ne treba fokusirati. pre borbe se uvek treba dogovoriti ko je prva meta. Ako se pushuje ili brani nema izdvajanja iz grupe.

5. Kada push
Ako imate mnogo early game heroja to ne znaci da treba rano da pushujete, vec da ih iskoristite za gangove! Znaci ubijate ih na pocetku i ne dozvoljavate im da se razviju, tako napraivte razliku u lvl-u i itemima, i takodje kada nekoga gangujete stvarate brojcanu nadmoc i mozete push na toj strani, Inace kada igra odmakne najbolje je cekati gresku protivnika to jes braniti se... cekati da se neki heroj izdvoji i ubiti.. Ako su timovi izbalansirani veoma je glupo pushovati 5v5 jer je to rizicno. Pametnije je cekati gang i napraviti brojcanu nadmoc.

6. Kupovati BoT ili town portale
Pa naravno ne treba dozvoliti da kule jeftino padaju.. prva je dopustiva ali drugu a narocitu trecu je veoma vazno sacuvati. Napomena sa town portalom klikcete iskljucivo direktno na kulu da bi ona dobila bonus 1000 armora dok se teleportujete.

6. Koji itemi na pocetku
I ako se svi heroji medjusobno razlikuju za pocetak postoji univerzalno pravilo. Boots je najgluplja stvar koju mozete kupiti od pocetnih para. Kao sto sam rekao najvaznije je da sto duze ostanete na koridoru, bez potrebe da idete na heal, shodno tome ono sto vam je potrebno je mana, a prvenstveno hp regen. Smatram da je tango najbolji regen item zbog svoje cene tako da njega preporucujem u svakom slucaju sem ako ne planirate da pravite vengard/mek/hood pa vam trebaju ringovi. Basilius je takodje odlican item za pocetak tako da je moj savet basil i 4x tango. Ako ste naspram jakih nukera povecavajte hp , a ne regen . Jer svaki srt povecava regeneraciju helta.

7. Last hit & Deny
Ovo je mozda i najvaznija stavka! Kripove ne treba udarati stalno iz sledecih razloga:
a) Dobijate neuporedivo vise golda ako radite samo last hit (udarite kripa samo jednom kada ima otprilike 1/5 hp-a i ubijete ga tim udarcem) jer tada kripovanje nije pitanje slucajnosti vec SKILLA!
b) Njihovi kripovi vishe pushuju , tako da ste automatski blizi svojoj kuli,koja predstavlja poprilicnu sigurnost od ganga na pocetku!
c) Denie ili ubijanje sopstvenih (prijateljskih kripova) je takodje izuzetno vazno jer oduzimate protivniku xp, a sto je mnogo vaznije dragoceni gold!

8. Powerups (rune)
Rune su veoma korisne i treba koristiti svaku priliku da ih se dokopate pre protivnika! One se spawnuju na svaka 2 minuta pod uslovom da vec nema jedna. tako da je dobra fora planirati ako nadjete runu da je uzmete na neparan minut i 55-58 sec tako da kad uzmete runu postoji 50% shansa da vam se pod nosom spawnuje jos jedna. dobra stvar ako vam zapadne invis + dd ili haste + dd
(Prethodni deo je bergovo delo)
a) Haste- daje vam movespeed od 522 (maximalan) tak oda imate odlicnu sansu da gangujete i ubijete protivnika, ili sa druge strane da pobegnete
b) Double demage - Udvostrucuje vas osnovni dmg tj ako imate 100+50 vas dmg sa dd ce iznositi 250 a ne 300!
c) Regen - regenerise vasu manu i helt jedan minut... strasno korisno jer zamenjuje vracanje u bazi ili takodje moze posluziti u begu
d) Invisibility - predobra runa kako za bezanje tako za gankovanje. Traje 30 sec i skriveni ste dok ne izvrsite neku akciju osim kretanja jer se invis skida. Ako aktivirate druge buffuve pre invisa on vam ih nece dispelovati. npr bacive empower ili bloodlust trenutak pre nego sto uzmete invis.
e) Ilusion - mnogo korosnija runa nego sto se misli, jer mozete gangovati protivnika sa ilizijom i naterati ga da potrosi znacajnu kolicinu mane i ostavi magije na cd, sto daje priliku za ubistvo.
NAPOMENA: purge skida efekat runa!

9. Napomene o nekim Itemima/Magijama
a) Evasion
Maksimalan evasion u doti je 30% tako da se kod heroja koji vec imaju evasion kao magiju ne isplati praviti butterfly!
On se stakuje samo kod darkterrora i spectra jer njihove magije izbegavaju udarac ali se protivniku ne pojavljuje miss.
b) Bash
Basheri se stakuju ali ne jednostavnim sabiranjem, tj 1 bahsher - 15%, 2 bashera - oko 27%... itd znaci sa svakim sledecim basherom dobijate manji bonus.... Zbog togba je mnogo pametnije ako zelite bash da napravite max 2 i povecavate at-speed.
Bash se prenosi na iluzije ali samo u slucaju da je heroj vec bashovan od strane heroja pa produzavaju efekat! u suprotnom se samo pojavljuje animacija.
c) Dva buffa koja imaju istu ikonicu u aura baru se NE stakuju, vec se racuna manji!
npr. Rampage i Mom kod trola... dok se ulty i mom kod Bristla stakuju jer imaju drugaciju ikonicu (razliciti buffovi)
Izuzetak je kristalinina aura i basilius koji se stakuju
d) Mnoge magije koje nisu stun imaju mini bash tako da mozete da ih koristite da prekinete chaneling spells!
npr. Lunar Blessing (luna), Void (Night Stalker), Shirikan (Gondar) itd.
e) Orbovi se NE stakuju a izuzetak je Skady i lifesteal i to samo kod ranged heroja!

10. Magic Resistance
Svaki heroj od pocetka pa do kraja ima "urodjeni" magic res 25%
On se moze povecati itemima ili magijama. Vise hoodova/cloakova se NE STAKUJE! maksimalan res u igrici ima magina i to 73% stim so hood mora da se napravi pre nego sto se izuci magija, sto je slucaj i sa svim drugima herojima koji imaju magiju za mag.res.


Zadnja promjena: ; čet lis 04, 2007 1:44 pm; ukupno mijenjano 1 put.
madkillah
madkillah

Broj postova : 20
Age : 35
Location : Srbija, Beograd
Registration date : 03.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by Cro.KiLLeR čet lis 04, 2007 5:01 am

gj mnogo njih kupuje cizmu kao prvi item ali grijese treba im heal i mana reg.kako bi sto duze ostali na laneu cizmom nece nista dobit!
Cro.KiLLeR
Cro.KiLLeR

Broj postova : 76
Age : 30
Location : Dubrovnik
Registration date : 01.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by Volgin čet lis 04, 2007 10:52 am

bla bla bla ja kupujem cizmu odma na pocetku pa sam jebeni pro to nema veze cak mi pomogne da ubijem heroja recimo kad bjezi mi sa 50hp jedan udarac treba da ga ubijem a pocetak game on nema cizmu ja imam sticu ga i ubicu ga.jebiga ja sam naviko da imam cizmu kao 1 itemi i bocicu 1 i 2 drveta kasnije kupujem sitne iteme npr bracer wraith band i null to zavisi od heroja.je wrong dosta ljudi pitalo me sto uzimam cizmu?a na to sam odgovorio jebiga ne volim da bude3m spor:D
Volgin
Volgin
Admin

Broj postova : 115
Age : 32
Registration date : 01.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by SASAA čet lis 04, 2007 11:46 am

ja nevolim odma kupiti cizmu jer mi netreba odma jer mi je lakse sa healom nego da imam samo boots a da me nukeri izjebu pa neam heal ili sa zaletanjem da izgubim hp pa da se drzim po strani:P
SASAA
SASAA

Broj postova : 28
Age : 31
Location : Republika Srpska,Prijedor
Registration date : 01.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by Lightn4strike čet lis 04, 2007 12:06 pm

točno si u u. NAJVAŽNIJE PRAVILO NE ZALETATI SE
Lightn4strike
Lightn4strike

Broj postova : 103
Registration date : 02.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by JozoBozo čet lis 04, 2007 3:00 pm

ovisi. volgin stalno uzima cizmu,nekad se isplati nekad ne. ja to ososbno nikada neradim, uvjek uzimam ring of health. mozda izgleda glupo, ali pomaze mi da ostanem u lineu dalje od fighta dok se ne nahilam umjest da trcim u bazu sa 200 hp.
JozoBozo
JozoBozo

Broj postova : 106
Age : 31
Registration date : 04.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by .i..[-_-]..i. pon lis 08, 2007 5:07 pm

Madkillah
Odlican ti je post svidja mi se..
Pogotovo gj na ulozenom trudu
I u skoro 95% slucajeva se slazem sa tobom
Iako u public game-u dosta ljudi to nekoristi jel je ipak to public ali za cw stvari kao : Last HiT,Deny creeps (Tower pogotovo) ,team play i Town portals su neophodne..
Svaka cast za Post ODUSEVLJEN SAM Very Happy
.i..[-_-]..i.
.i..[-_-]..i.

Broj postova : 129
Age : 32
Location : Novi Sad
Registration date : 07.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by .i..[-_-]..i. pon lis 08, 2007 5:09 pm

JozoBozo slazem se i sa tobom al' ako nameravas da ostanes na strani do nekog veceg lvl-a boots ce ti biti neophodniji od ringa...
Ring Of Health Ili basilious mozda cak i jedan bracer je po meni super za pocetak ali ti itemi ti nece ostati tokom igre..
.i..[-_-]..i.
.i..[-_-]..i.

Broj postova : 129
Age : 32
Location : Novi Sad
Registration date : 07.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by [IT]Ypsilon pon lis 08, 2007 5:28 pm

Po meni...Jedini heroj kome mozes da priustis boots of speed na pocetku jeste Demon witch...Boots of speed i 4 tanga...Demon ima drain mana...a zadnji(range krip) ima 200 mane...ako vec nece da drainuje manu nekom heroju...Ali od kada su ubacili hood poceo sam da praktikujem 2(mala ringa na pocetku).Posto hood moze mnogo da izvadi situaciju.Inace imam obicaj da kupim boots na 12-13 lvl-u..posto mi ne treba...ako me neki heroj navata sumicu znam mnogo dobro pa to mogu da iskoristim...Smile
Bravo madkillah za post...vidi se da se trudis i da si u toku Smile...STEALER FTW!!Very Happy
[IT]Ypsilon
[IT]Ypsilon

Broj postova : 79
Age : 34
Registration date : 07.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by .i..[-_-]..i. pon lis 08, 2007 6:27 pm

Ha sada smo zavrsili (2:26 a.m!!!) igrali madkillah i ja
Skor Balanar tj. ja Smile 32:2 WTF???????
.i..[-_-]..i.
.i..[-_-]..i.

Broj postova : 129
Age : 32
Location : Novi Sad
Registration date : 07.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by JozoBozo uto lis 09, 2007 9:45 am

u doti je mozda najvaznija stvar znati kripati. ja sam tek nedavno skuzio kako micrati, al bas micrati ako sam sam na lineu monster kill mi negine pitajte volgina neki dan ja bone haha sta sam radio svaki krip moj a tek killovi....
JozoBozo
JozoBozo

Broj postova : 106
Age : 31
Registration date : 04.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by .i..[-_-]..i. uto lis 09, 2007 10:01 am

Bas cu ga pitati Wink
.i..[-_-]..i.
.i..[-_-]..i.

Broj postova : 129
Age : 32
Location : Novi Sad
Registration date : 07.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by Volgin uto lis 09, 2007 12:08 pm

nemorate me pitati to je ziva istina
Volgin
Volgin
Admin

Broj postova : 115
Age : 32
Registration date : 01.10.2007

[Vrh] Go down

Neki mali saveti za Dotu Empty Re: Neki mali saveti za Dotu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics
» sven

 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.